kontakt@knpolska.pl
Napisz do nas!

Systemy dociepleń

Jesteśmy Partnerem Yetico S.A.

Jednego z największych producentów najlepszych jakościowo wyrobów styropianowych w Polsce.
Image

Styropian fasadowy

Przez ściany zewnętrzne budynku ucieka aż do 35% ciepła, dlatego niezmiernie ważne jest zarówno samo prawidłowe ocieplenie elewacji budynku, jak i wybór właściwego produktu do izolacji.

W ofercie Yetico znajduje się tradycyjny biały styropian o zróżnicowanym współczynniku przewodzenia ciepła lambda (λ ≤ 0,044-0,038 [W/(m•K)] w zależności od typu), jak i grafitowy (szary styropian PASSIVE) o obniżonym współczynniku przewodzenia ciepła (lambda nawet ≤ 0,031).

Styropian grafitowy, szczególnie rekomendowany do budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Warto przy tym rozważyć wykorzystanie produktów grafitowych, których zastosowanie umożliwia redukcję grubości ocieplenia nawet o 30%, dzięki czemu nie ograniczamy dopływu światła do pomieszczenia i poprawiamy estetykę budynku.

Zarówno grafitowy, jak i biały styropian fasadowy sprawdzą się w każdym typie budownictwa – wielkopowierzchniowym, użyteczności publicznej czy mieszkaniowym jedno - lub wielorodzinnym.

Izolacja cieplna, m.in.:
 • stropów od spodu z okładziną
 • podłóg między legarami
 • lekkich stropów szkieletowych z okładziną
 • pomiędzy krokwiami
 • stropodachów wentylowanych

Styropian na fundamenty

Fundament to element budynku szczególnie narażony na uszkodzenia. Największym zagrożeniem jest woda gruntowa, która właśnie głównie przez fundamenty przemieszcza się w kierunku wyższych kondygnacji, powodując zawilgocenie budynku. Styropian fundamentowy, oprócz bardzo dobrego współczynnika przewodzenia ciepła i wysokiej wytrzymałości na ściskanie, powinien cechować się niską nasiąkliwością (zwiększoną wodoodpornością).

W ofercie Yetico znajduje się styropian fundamentowy AQUA oraz AQUA PASSIVE, szczególnie rekomendowany do budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

AQUA i AQUA PASSIVE to produkty, które ze względu na swoje doskonałe parametry, mogą być również stosowane w termoizolacji podłóg na gruncie, tarasów, a nawet dachów żwirowych i zielonych.

Zastosowanie:
 • izolacja cieplna ścian fundamentowych i cokołowych
 • izolacja cieplna podziemnych części budynków, np.: ściany piwnic
 • izolacja cieplna pomieszczeń o dużej wilgotności, np.: chłodnie, myjnie, łazienka
 • izolacja cieplna stropodachów
 • izolacja cieplna dachów nieużytkowych
 • izolacja cieplna o obciążeniach użytkowych od 2,4 do 6,0 t/m²

W ofercie również

Styropian spadkowy

Do profilowania i ocieplania dachów płaskich. Dobra termoizolacja i brak zastoin wodnych.

System zapewnia skuteczną termoizolację dachu oraz jego wyprofilowanie, tak, aby skutecznie odprowadzić z niego wodę.

Styropian Akustyczny

Dedykowany jest podłogom i doskonale tłumi dźwięki uderzeniowe oraz może wytrzymywać duże obciążenia.

Powszechnie stosowane są zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, zamieszkania zbiorowego jak i użyteczności publicznej, np.: szpitalach, szkołach, hotelach, biurowcach, przedszkolach itp.

Styropian Ogrzewanie Podłogowe

Płyta styropianowa oklejona jednostronnie laminatem metalizowanej folii polipropylenowej. Przeznaczony do wykonywania izolacji stropów pod wodne ogrzewanie podłogowe w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.

Siatka elewacyjna do styropianu

Siatka do styropianu Yetico charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i żywotnością, dzięki zastosowaniu specjalnych włókien szklanych powlekanych warstwą impregnatu.

Stosowanie niesprawdzonych siatek podtynkowych jest często popełniamy błędem. A trzeba wiedzieć, że trwałość siatki do styropianu ma istotny wpływ na równomierne rozprowadzenie napięć związanych z „pracą" budynku, co zapobiega pęknięciom elewacji.

Piany i kleje poliuretanowe

Kleje i piany poliuretanowe Yetico to wysokiej jakości produkty, spełniające wymogi międzynarodowych norm budowlanych i technicznych.
Oferujemy Państwu również nowoczesne elewacje zewnętrzne budynków ze szkła, blachy, kamienia, kompozytu, ceramiki oraz innych materiałów aby fasada Państwa budynku była niepowtarzalna.
Na wszelkie nasze realizacje pobieramy zaliczkę.

K&N POLSKA

'Kompozyt Nowak'
Grzegorz Nowak

ul. Wschodnia 2
99-150 Grabów

Kontakt

Daszyna, Dąbie, Gostynin, Grabów, Kłodawa, Koło, Krośniewice, Kutno, Lubień Kujawski, Łęczyca, Ozorków, Piątek, Poddębice, Świnice Warckie, Uniejów, Witonia, Zgierz